Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów na Kierskim Festiwalu

Tegoroczną gwiazdą Kierskiego Festiwalu będzie Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Legendarny rockman oraz najwyższej klasy instrumentaliści już 16 września zagrają na naszej scenie.

Krzysztof Cugowski, legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy. Ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 utworów i niezliczoną ilość koncertów na polskich i zagranicznych scenach. W 2020 roku oddał w ręce słuchaczy wyjątkowy, podwójnie jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze”. Ekskluzywne wydawnictwo składa się z płyty akustycznej z nowymi aranżacjami piosenek, które Krzysztof Cugowski zaliczył do swoich ulubionych oraz elektrycznego koncertu The Best Of – live.

– „Jestem człowiekiem szczęśliwym, spełnionym, zawodowo i osobiście. Mógłbym osiąść na stałe na Lubelszczyźnie i wieść spokojne życie. Mógłbym, ale nie chcę, bo nadal czuję głód sceny, potrzebę spotkań z publicznością i wyrażania siebie poprzez dźwięki” – mówi Artysta.

W muzycznej podróży towarzyszy mu Zespół Mistrzów złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych. Mimo napiętego grafika, zespół nie poprzestaje tylko na koncertowaniu. W tej chwili przygotowuje nową płytę z premierowymi utworami. Krążek zapowiada utwór „Panaceum”, do którego muzykę napisał Robert Kubiszyn, tekst jest dziełem Andrzeja Mogielnickiego. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku.